Organizátor

Občianske združenie Euforion vzniklo v lete 2003 a jeho členskú základňu tvoria mladí umelci a ľudia pracujúci v oblasti kultúry. V našich radoch nájdete hudobníkov, filmárov, výtvarníkov, ale aj architektov, kulturológov či designérov.

Každý rok OZ Euforion realizuje niekoľko projektov, predovšetkým v oblasti hudby, audiovízie a výtvarného umenia. Našim zámerom je vytvárať nové možnosti a dávať priestor mladým talentom, ale spolupracujeme aj s etablovanými umelcami.

referencie:

 

Bratislava Street Art Festival (2011 - 2014)

V spolupráci s Batelierom a BKIS pripravujeme už 4. ročník Bratislava Street Art Festivalu. Tento rok na Továrenskej ulici nájdete graffiti jam, hudbu a veľa ďalšícj zaujímavostí. Na poslednom ročníku sa predstavilo viac ako 100 umelcov z 9 krajín na.

www.streetartfestival.sk

 

Andrej Šeban Band Turné (2012 - 2015)

Andrej Šeban po rokoch sólo koncertov oživil svoju skupinu a prizval do nej mladých profesionálnych hudobníkov: Daniel Špiner – klávesy, Peter Rusňák – basgitara, Michal Fedor – bicie. OZ Euforion sa stará od vzniku skupiny o turné, booking aj vydavateľskú činnosť skupiny.

www.andrejseban.com

 

Medzinárodná výstava politických karikatúr (2010 - 2015)

V rokoch 2010 – 12 OZ Euforion organizovalo medzinárodnú výstavu politických karikatúr autorov Daryl Cagle / USA, Shooty / SK, Pavel Reisenauer / CZ, Csaba Varga / HU a Andrzej Mleczko / PL. Výstava počas dvoch rokov prešla viac ako 16 000 km a navštívila 19 miest na Slovensku, v Českej Republike, Poľsku a Maďarsku. Výstava navštívila Gruzínsko a v roku 2015 Ukrajinu.

www.cartoonexhibition.eu

 

Kreatívna zóna a design market (2005 - 2015)

Kreatívna zóna a design market je už 9 rokov súčasťou festivalu Pohoda. Workshop mladých profesionálnych výtvarníkov, do ktorého sa môže zapojiť aj verejnosť, doplnený o design market - predajnú výstavu mladých umelcov a designérov. Každý si môže vytvoriť svoje umelecké dielo a zažiť tvorivý proces v "priamom prenose".

www.dizajnmarket.sk

 

Edícia DVD škola

DVD školy etablovaných hudobníkov Šeban, Rózsa, Valihora. Ako cvičia a vnímajú hudbu profesionálni hudobníci, ktorých pozná celé Slovensko? Cenné rady a lekcie pre všetkých hudobníkov. Viac informácií a možnosť objednať všetky tituly nájdete priamo na www.dvdskola.sk.